2020-07-07     Estery, Kiry, Rudolfa        
Strona główna -> Czasopisma

 

 

Ważną częścią zbiorów biblioteki są czasopisma. Służą edukacji oraz rozrywce i szybciej niż książka przekazują informacje o różnych wydarzeniach.

 

 

 

Oto lista tytułów czasopism, które możesz przeczytać w bibliotece:

 

 

Dzienniki

 

 

 

 

 

www.gazetaprawna.pl

 

 

 

Gazeta Prawna ogólnopolski dziennik ukazujący się od 14 września 2009 roku. Powstał z połączenia dwóch czasopism krajowych: "Gazety Prawnej" i "Dziennika". Gazeta nie ma wydania sobotnio-niedzielnego, ukazuje się pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Największy dziennik gospodarczy - najświeższe informacje i wiadomości.

 

 

 

 

 

 

www.gazetakrakowska.pl

 

 

Gazeta Krakowska  - dziennik wydawany od 15 lutego 1949 r. w Krakowie.  Aktualne  informacje ! Wydarzenia, rozrywka, sport.

 

 

 

Tygodniki

 

 

 

Angora – tygodnik publikujący wybrane artykuły z polskich i światowych gazet i czasopism, a także własne artykuły i felietony. Dział zawierający przegląd prasy zagranicznej nosi nazwę „Peryskop”, powstał on w 2001 roku. Tygodnik zawiera też Angorkę – pismo przeznaczone dla dzieci, które mówi o wydarzeniach na świecie w sposób dla nich przystępny. Zawiera także humorystyczne obrazki ze świata polityki.

 

 

 

www.newsweek.pl

 

 

 Newsweek  Polska -  tygodnik społeczno-polityczny

 

 

 

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/

 

 

 

Tygodnik Podhalanski - to niezalezne pismo regionalne. Swoim zasiegiem obejmuje Podhale, Orawe, Spisz i Pieniny. Dostepny jest takze w Chicago i Toronto. Tygodnik trafia także do wielu innych miejsc na swiecie, glównie tam, gdzie mieszkaja górale. Naklad pisma jest zmienny zależy on m.in od sezonu turystycznego, kontrolowany jest przez Zwiazek Kontroli Dystrybucji Prasy.

 


 


Czasopismo dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Proponuje naukę przez zabawę, zapewnia mądrą rozrywkę, zawiera wyłącznie treści bezpieczne dla młodych czytelników, które wspomagają ich rozwój.

Magazyn, który uczy przez zabawę. Czytelnicy Kumpla w zabawny i przyjemny sposób poznają odpowiedzi na wiele pytań, zwłaszcza tych dotyczących ich codziennego życia, relacji z przyjaciółmi, rodzeństwem i rodzicami. Uczą się właściwych zachowań w stosunku do zwierząt i przyrody.
W każdym numerze czasopisma: rebusy, zagadki, kolorowanki, żarty, komiks, przykładowy sprawdzian dla uczniów klas III i wiele ciekawych artykułów.

 

 


Magazynu TVP ABC. To naprawdę kolorowe, zabawne i mądre wydanie.
Na początek przeczytaj lub posłuchaj najnowszą przygodę literkowych zwierząt, które stanęły przed wielkim wyzwaniem. Musiały przeprowadzić śledztwo, ponieważ niektórym mieszkańcom doliny zniknęły książki. Najpierw Anakonda Adela nie mogła znaleźć ulubionej książki, którą niedawno zaczęła czytać, potem Flaming Figo szukał swojej bezskutecznie. Ciekawe, jak to się stało, że książki zniknęły? Czy ktoś się do tego przyczynił? Dowiesz się po przeczytaniu opowiadania.
Gdy zakończysz to śledztwo, możesz spotkać się ze wspaniałymi bohaterami bajek: Artur i Minimki, Pamiętnik Florki, Sunny Day czy 44 Koty. Czekają na ciebie też Świnka Peppa z przyjaciółmi, Strażak Sam i Nela Mała Reporterka. Dzięki nim i zabawnym zadaniom rozwiniesz wiele swoich umiejętności.
Do każdego egzemplarza magazynu dołączony jest upominek – np. zestaw przydatny podczas robienia porządków.

 

 

 

 

 

 

  Miesięczniki

 

 

 

http://pik.prawodlapraktykow.pl/

 

Poradnik Instytucji Kultury to jedyny na rynku miesięcznik, który na przykładach i w tak jasny sposób i  pomaga pracownikom działów księgowości, kadr, kadrze kierowniczej samorządowej instytucji kultury oraz jednostek samorządu terytorialnego rozwiązywać codzienne problemy z zastosowaniem przepisów w instytucjach kultury. Miesięcznik cieszy się ogromnym zaufaniem i popularnością w polskich bibliotekach, domach i ośrodkach kultury, muzeach, operach, filharmoniach, teatrach i wielu innych instytucjach kultury.

Publikacja posiada wiele funkcjonalności. Znajdą w nim Państwo informacje o najnowszych wydarzeniach, planowanych i obowiązujących zmianach w przepisach oraz ciekawe inicjatywy instytucji kultury. W Poradniku publikujemy porady i odpowiedzi na pytania Czytelników z zakresu finansów, działalności kulturalnej, podatków, prawa autorskiego, ochrony zabytków czy zamówień publicznych a także prawa pracy i zarządzania instytucją.

Wskazówki Poradnika Instytucji Kultury ułatwią Państwu interpretację przepisów nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

 Biblioteka Publiczna,  praktyczny miesięcznik tworzony dla i przez bibliotekarzy. Czasopismo bliskie realiom polskich bibliotek, ich możliwości i problemów.


 

 

 

 

 

Z doliny Grajcarka - pismo jest wydawane przez MOK regularnie od 1991 roku. Miesięcznik, kładzie nacisk na tematy kulturalne, historyczne, etnograficzne, opisuje dorobek współczesnych i minionych pokoleń szczawniczan, udostępnia łamy młodzieży ze szkół średnich i podstawowych, jest czynnikiem integrującym społeczność lokalną i pełni funkcję żywego archiwum miasta.

 

 

 

  

 

 

http://swiatwiedzy.interia.pl/
 

 

 Świat Wiedzy – miesięcznik popularnonaukowy ukazujący się od 18 lipca 2011 roku, wydawany przez Wydawnictwo Bauer należące do Bauer Media Group. Świat Wiedzy korzysta z materiałów publikowanych przez niemiecki magazyn Welt der Wunder.Czasopismo zawiera działy takie jak: „Świat i Natura”, „Świat i Nauka”, „Świat i Człowiek”, „Świat i Historia” czy „Świat i Cywilizacja”. Od sierpnia 2011 do marca 2013 roku oraz od maja 2013 roku Świat Wiedzy utrzymuje się na pozycji lidera sprzedaży wśród magazynów popularnonaukowych.

 

 

  www.poradnikzdrowie.pl/miesiecznik-zdrowie/

 

 

Zdrowie - porady dotyczące zdrowia. Profilaktyka, choroby i leczenie.

 

 

 

 

 

 

Twój Styl – miesięcznik dla kobiet wydawany w Polsce przez Wydawnictwo Bauer.

 

 

 

http://polki.pl/poradnik-domowy.html

 

 

Poradnik domowy - miesięcznik poradnikowy, wydawany od października 1990 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 roku prawa do jego wydawania zakupił koncern mediowy Agora SA. Od 2013 r. wydawcą jest Edipresse Polska.
Zawiera artykuły poświęcone kulinariom, zdrowiu, modzie, urodzie, wyposażeniu i dekoracji domu.

 

  

 

http://www.national-geographic.pl/

 

National Geographic - czasopismo wydawane od 1888 roku przez National Geographic Society.
Oprócz artykułów o krajobrazach, historii czy kulturze rozmaitych miejsc na Ziemi, magazyn publikuje doskonałej jakości fotografie i jest uważany za jedno z prekursorskich czasopism w dziedzinie foto-dziennikarstwa. Już w latach 20. XX wieku magazyn publikował kolorowe fotografie, w owym czasie bardzo rzadki
e.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska