2017-12-13     Dalidy, Juliusza, Łucji        
Strona główna -> Czasopisma
 

Ważną częścią zbiorów biblioteki są czasopisma. Służą edukacji oraz rozrywce i szybciej niż książka przekazują informacje o różnych wydarzeniach.

 

Oto lista tytułów czasopism, które możesz przeczytać w bibliotece:

Dzienniki

 


www.gazetaprawna.pl

 

Gazeta Prawna ogólnopolski dziennik ukazujący się od 14 września 2009 roku. Powstał z połączenia dwóch czasopism krajowych: "Gazety Prawnej" i "Dziennika". Gazeta nie ma wydania sobotnio-niedzielnego, ukazuje się pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Największy dziennik gospodarczy - najświeższe informacje i wiadomości.

 

 

www.gazetakrakowska.pl


Gazeta Krakowska  - dziennik wydawany od 15 lutego 1949 r. w Krakowie.  Aktualne  informacje ! Wydarzenia, rozrywka, sport.

 


 www.dziennikpolski24.pl

 

Dziennik Polski – pismo codzienne wydawane od 4 lutego 1945 przez Spółdzielnię Wydawniczą "Czytelnik", od 1991 przez Wydawnictwo Jagiellonia SA, od 2011 przez Polskapresse.

 

 

Tygodniki

 

 

www.newsweek.pl

 

 Newsweek  Polska -  tygodnik społeczno-polityczny

 

 http://www.wprost.pl/

 

Wprost – polski tygodnik społeczno-polityczny wydawany przez Platformę Mediową Point Group. Ukazuje się od 5 grudnia 1982 roku – najpierw jako tygodnik regionalny w Wielkopolsce, a od 1989 jako pismo ogólnopolskie. Redakcja początkowo mieściła się w Poznaniu, a w roku 2000 przeniosła się do Warszawy. Od 2010 r. wydawcą tygodnika „Wprost” jest Platforma Mediowa Point Group.

 

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/

 

Tygodnik Podhalanski - to niezalezne pismo regionalne. Swoim zasiegiem obejmuje Podhale, Orawe, Spisz i Pieniny. Dostepny jest takze w Chicago i Toronto. Tygodnik trafia także do wielu innych miejsc na swiecie, glównie tam, gdzie mieszkaja górale. Naklad pisma jest zmienny zależy on m.in od sezonu turystycznego, kontrolowany jest przez Zwiazek Kontroli Dystrybucji Prasy.

 


 

www.tygodnik.onet.pl

 

Tygodnik Powszechny  –  ukazujący się od 1945 r. tygodnik katolicki o tematyce społeczno-kulturalnej, założony przez kardynała Adama Stefana Sapiehę.

 

 

Dwutygodniki

 

 Kaczor Donald – tygodnik komiksowy dla dzieci, kierowany do dzieci w wieku 7-12 lat. Duża dawka kilkudziesięciu kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego, wzbogacona o łamigłówki, konkursy i ciekawostki. Pierwszy numer "Kaczora Donalda" ukazał się 28 kwietnia 1994 roku, wtedy jako dwutygodnik. Powstał on z czasopisma Mickey Mouse, który na 60-lecie postaci Kaczora Donalda zmienił swoją nazwę na Kaczor Donald

http://www.kaczordonald.pl/

 

 

 

  Miesięczniki

 

 

 

http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/

Popularny poradnik o urządzaniu mieszkań. Informacje praktyczne: co kupić i z czym zestawić, jak uniknąć błędów w urządzaniu domu - to podstawowy element pisma, wyróżniający je spośród innych na rynku.

 


http://pik.prawodlapraktykow.pl/

Poradnik Instytucji Kultury to jedyny na rynku miesięcznik, który na przykładach i w tak jasny sposób i  pomaga pracownikom działów księgowości, kadr, kadrze kierowniczej samorządowej instytucji kultury oraz jednostek samorządu terytorialnego rozwiązywać codzienne problemy z zastosowaniem przepisów w instytucjach kultury. Miesięcznik cieszy się ogromnym zaufaniem i popularnością w polskich bibliotekach, domach i ośrodkach kultury, muzeach, operach, filharmoniach, teatrach i wielu innych instytucjach kultury.

Publikacja posiada wiele funkcjonalności. Znajdą w nim Państwo informacje o najnowszych wydarzeniach, planowanych i obowiązujących zmianach w przepisach oraz ciekawe inicjatywy instytucji kultury. W Poradniku publikujemy porady i odpowiedzi na pytania Czytelników z zakresu finansów, działalności kulturalnej, podatków, prawa autorskiego, ochrony zabytków czy zamówień publicznych a także prawa pracy i zarządzania instytucją.

Wskazówki Poradnika Instytucji Kultury ułatwią Państwu interpretację przepisów nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

 

Czasopismo instruktażowo-metodyczne, o charakterze popularnym. Adresowane do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Swoje treści koncentruje wokół zagadnień upowszechniania czytelnictwa, promocji biblioteki, jej działań edukacyjnych i kulturalnych w środowisku lokalnym oraz wiedzy niezbędnej współczesnemu bibliotekarzowi

 

http://swierszczyk.pl/

Czasopismo dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 

Z doliny Grajcarka - pismo jest wydawane przez MOK regularnie od 1991 roku. Miesięcznik, kładzie nacisk na tematy kulturalne, historyczne, etnograficzne, opisuje dorobek współczesnych i minionych pokoleń szczawniczan, udostępnia łamy młodzieży ze szkół średnich i podstawowych, jest czynnikiem integrującym społeczność lokalną i pełni funkcję żywego archiwum miasta.

 

http://www.focus.pl/magazyn-focus/focus-ekstra/2014/1

"Focus" to największy magazyn popularnonaukowy w Polsce. Od prawie dwudziestu lat, poprzez niezwykłe fotografie i przystępne artykuły, magazyn odkrywa przed czytelnikami cuda naszego świata.

 

Wśród autorów miesięcznika Focus znajdują się najlepsi dziennikarze naukowi i eksperci z różnych dziedzin wiedzy: od archeologii, przez nanotechnologię po zmiany klimatyczne na Ziemi i fizykę cząsteczek. Dziennikarze "Focusa" są wszędzie tam, gdzie naukowcy dokonują przełomowych odkryć, by następnie w zrozumiały sposób opisywać procesy, które zmieniają nasz świat.

 

http://swiatwiedzy.interia.pl/

 

 Świat Wiedzy – miesięcznik popularnonaukowy ukazujący się od 18 lipca 2011 roku, wydawany przez Wydawnictwo Bauer należące do Bauer Media Group. Świat Wiedzy korzysta z materiałów publikowanych przez niemiecki magazyn Welt der Wunder.Czasopismo zawiera działy takie jak: „Świat i Natura”, „Świat i Nauka”, „Świat i Człowiek”, „Świat i Historia” czy „Świat i Cywilizacja”. Od sierpnia 2011 do marca 2013 roku oraz od maja 2013 roku Świat Wiedzy utrzymuje się na pozycji lidera sprzedaży wśród magazynów popularnonaukowych.

 

  www.poradnikzdrowie.pl/miesiecznik-zdrowie/

 

Zdrowie - porady dotyczące zdrowia. Profilaktyka, choroby i leczenie.

 

 

http://polki.pl/poradnik-domowy.html

 

Poradnik domowy - miesięcznik poradnikowy, wydawany od października 1990 przez wydawnictwo Prószyński i S-ka, a w 2002 roku prawa do jego wydawania zakupił koncern mediowy Agora SA. Od 2013 r. wydawcą jest Edipresse Polska.
Zawiera artykuły poświęcone kulinariom, zdrowiu, modzie, urodzie, wyposażeniu i dekoracji domu.

 

 

Claudia - polski miesięcznik poradniczy dla kobiet, wydawany od maja 1993 r. przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska.
 

 

http://www.national-geographic.pl/

 

National Geographic - czasopismo wydawane od 1888 roku przez National Geographic Society.
Oprócz artykułów o krajobrazach, historii czy kulturze rozmaitych miejsc na Ziemi, magazyn publikuje doskonałej jakości fotografie i jest uważany za jedno z prekursorskich czasopism w dziedzinie foto-dziennikarstwa. Już w latach 20. XX wieku magazyn publikował kolorowe fotografie, w owym czasie bardzo rzadkie.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska