2020-02-22     Małgorzaty, Marty, Nikifora     "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen    

Spotkanie z uczniami kl "0" ze Szkoły Podst. nr 1 w Szczawnicy.


We wrześniu odwiedziła nas klasa „0” ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczawnicy. Na spotkaniu dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści pt. „Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary.” To zabawna i pięknie ilustrowana historia, której główny bohater Kajtek – mały szpak kochający książki – boryka się z problemami ze wzrokiem.Ta króciutka historia, napisana prostymi, przemawiającymi do wyobraźni dziecka zdaniami, a przede wszystkim jej główny bohater – przesympatyczny mól książkowy Kajtek – wzbudzają ogromną sympatię dzieci. „Kajtek, uważaj!” to  opowieść o tym, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę. I jak ważne jest twórcze myślenie i wspólne działanie.
Historia małego szpaka pokazuje, że trzeba zwracać uwagę na niepokojące sygnały, które wysyła nasze ciało, pozwala też oswoić dzieci z myślą, że czasami trzeba szukać pomocy u specjalistów.
Jednak przede wszystkim uczy akceptacji i tolerancji.Dzieci chętnie rozmawiały na tematy poruszane w książce.

Uczniowie podczas spotkania  dowiedzieli się także , czym różni się biblioteka od księgarni oraz jakie są zasady korzystania ze zbiorów. W ostatniej części zajęć dzieci miały czas na zapoznanie się z ofertą biblioteki. Nasi goście  byli zaskoczeni tym, na jak wiele sposobów można spędzać czas wolny w bibliotece. Podczas spotkania zachęcaliśmy dzieci do udziału w akcji „Z książką na start” .

Z nieukrywaną radością możemy  się pochwalić, że po spotkaniu zyskaliśmy kilku nowych czytelników.

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska