Narodowe czytanie w Szczawnicy 2019

W sobotę 7 września br. po raz ósmy odbyło się Narodowe  Czytanie.W tym roku  Para Prezydencka, po konsultacji z literaturoznawcami, wybrała osiem lektur, które – jak zaznaczył prezydent – uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.
Były to:
•    "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej,
•    "Dym" Marii Konopnickiej,
•    "Katarynka" Bolesława Prusa,
•    "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza,
•    "Orka" Władysława Reymonta,
•    "Rozdziobią nas kruki, wrony…" Stefana Żeromskiego,
•    "Sachem" Henryka Sienkiewicza
•    oraz "Sawa" Henryka Rzewuskiego.

W Szczawnicy na Placu przy Wiewiórce we wspólnym czytaniu, udział wzięli nauczyciele Szczawnickich szkół, uczniowie, miłośnicy literatury  a także przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy. W nagrodę uczestnicy otrzymali egzemplarz czytanego przez nich utworu zasponosrowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną  z pamiątkową pieczątką tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Serdecznie dziękujemy  Wszytkim za udział i współpracę w tym wydarzeniu.

Organizatorem wydarzenia było Miasto i Gmina Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnicy.