2018-09-23     Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil    
Narodowe czytanie "Wesela " Stanisława Wyspiańskiego w Szczawnicy


02 września w całej Polsce trwało Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, odbywające się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Agaty i Andrzeja Dudów.
W Szczawnicy, na placu przy DT. „Halka” do akcji wspólnego czytania włączyli się członkowie Stowarzyszenia Młodzi Inaczej 60+ oraz Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego. Było jak na prawdziwym góralskim weselu, bo czytane sceny dzieła Wyspiańskiego przeplatały się z tańcami, przyśpiewkami i grą Kapeli Jaśka Kubika z Krościenka n.D. Wystąpiła para młoda (Weronika Marciszewska i Maciej Czaja), starościna i starosta (Janina Gawlik i Marek Ciesielka) oraz inni członkowie Zespołu prowadzonego przez Anielę Krupczyńską. Ich tańce i muzyka góralska wprowadziły w klimat Narodowego Czytania akcenty ludowe oraz atmosferę zabawy.
Na zakończenie każdy, kto przybył, by uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji czytania „Wesela” otrzymał na pamiątkę pieczątkę potwierdzającą udział w wydarzeniu oraz poczęstunek
Na „Wesele” gości zapraszał i spotkanie prowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Hurkała. Szczawnicką odsłonę Narodowego Czytania przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna  wraz z Miejskim Ośrodkiem  Kultury.

GALERIA ZDJĘĆ

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska