2019-08-23     Apolinarego, Miły, Róży     "Bóg nie zsyła nam rozpaczy, aby nas zabić, lecz by nowe obudzić w nas zycie." - Hermann Hesse

Uwaga! Bezpłatny dostęp on-line do lektur

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w naszym katalogu księgozbioru włączono dostęp do lektur on-line. Dzięki temu osoby które nie mogą wypożyczyć książki tradycyjnie lub nie mają dostępu do lektury z powodu ograniczonej jej ilości, będą mogli przeczytać ją za pośrednictwem naszej strony. Przedstawiam krótką instrukcję jak to zrobić:

W przeglądarkę wpisujemy biblioteka.szczawnica.pl lub po prostu biblioteka Szczawnica.

Po wejściu na naszą stronę główną klikamy w "katalog księgozbioru MBP w Szczawnicy

Następnie obok okienka "tytuł" wpisujemy tytuł książki

Klikamy "szukaj"

Wyświetlą nam się wszystkie egzemplarze danej książki jakie posiadamy na stanie

Pod okładką znajdziemy okienko "pobierz" klikamy w to okienko

Otwiera się kolejne z tytułem i trzema ikonkami (każda to inny sposób pobierania pliku) trzecia z nich to "pobierz plik acrobat"

klikamy w nią i otwiera się nam lektura.

Możemy oczywiście wybrać dowolny sposób pobierania ale to zależy od oprogramowania naszego komputera (podałam opcję która powinna wyświetlać się w większości komuterów.)

Może zdarzyć się że po wyświetleniu lektur pod żadną z okładek nie wyświetli się okienko z opcją "pobierz", będzie to oznaczać że dana lektura nie została jeszcze włączona do zbioru on-line "Wolnych lektur"

Lektury są automatycznie dodawane do naszego księgozbioru, który z czasem będzie się powiększał o kolejne pozycje.

Wyświetlenie i przeczytanie lektury to nie jedyna opcja. Po jej wyświetleniu możemy ją wydrukować, pobrać lub zapisać dowolnie według naszych potrzeb.

Mamy nadzieję, że udostępnienie "Wolnych lektur" w naszej bibliotece jest dla naszych czytelników kolejnym krokiem aby sięgnąć po książkę nie koniecznie wychodząc z domu.