"Czytam sobie w bibliotece" spotkanie nr 2

W dniu 07 10 2015 odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Czytam sobie w bibliotece". Uczestnikami były przedszkolaki z Ochronki Sióstr Służebniczek ze Szczawnicy. Dzieci brały udział w zajęciach opracowanych na podstawie książki "Maja na tropie jaja" czyli podróżnicy na tropie. Po przeczytaniu fragmentów książki dzieci wspólnie opowiadały przygody Mai i papugi. Malowały rzeczy które kojarzyły im się z podróżą. Pakowały bagaże do podróży , wybierały środki lokomocji oraz wyruszyły w podróż w poszukiwaniu zdobyczy podróżniczych. Dzięki rekwizytom poznawały różne kontynenty inną kulturę, pokarmy czy pieniądze.

Nasze warsztaty zachęciły maluchy do przeżywania przygód w oparciu o książkę. Dzieciakom bardzo podobały się zajęcia, a na zakończenie otrzymały teczki akcji "Czytam sobie w bibliotece" wraz z innymi upominkami akcji.