Podsumowanie akcji "Czytam sobie w bibliotece"

Dnia 23 09 2015 odbyły się pierwsze zajęcia akcji "Czytam sobie w bibliotece" w których wzieli udział uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej w Szczawnicy. Dzieci tropiły ślady zwierząt, wykonywały własnoręcznie pacynki " wilczki", czytały fragmenty książki pt: "Szarka" na podstawie której opracowane były zajęcia. Na zakończenie uczestnicy otrzymali teczki z dyplomem "Czytam sobie w bibliotece" wraz z innymi upominkami organizatora. Celem naszego spotkania było zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania,oraz zaszczepienie w nich chęci do przeżywania przygody z książką w ręku. Po zajęciach uczniowie chętnie zapisywali się do naszej biblioteki, co było dla nas zapewnieniem, że zajęcia podobały się dzieciakom, a sama akcja zorganizowana przez Centrum Edukacji Narodowej do której przystąpiła nasza biblioteka odniesie niewątpliwie sukces.