2020-09-30     Geraldy, Honoriusza, Wery     "Granica między dobrem i złem nie przebiega pomiędzy ludĽmi, ale przez człowieka" - autor nieznany    

Akcja "Czytam sobie"


 

 

 

 

 

 

 

 

„Czytam Sobie” to program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Do współpracy przy tworzeniu serii wydawca zaprosił pisarzy takich jak Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Joanna Olech czy Małgorzata Strzałkowska. Zabawnym historyjkom ich autorstwa towarzyszą ilustracje, m.in. Joanny Rusinek, Jony Jung, Daniela de Latour, Mikołaja Kamlera. Inauguracja projektu odbędzie się 28 września w Warszawie.

 


Serię rozpoczyna dziewięć tytułów – po trzy w obrębie kolejnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Dzięki nim zaczyna ono naukę od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu „dla zaawansowanych” – płynnie czytać całe zdania.

 

Stosownie do poziomu odbiorców czcionki w tekstach mają różny rozmiar oraz proporcje względem rysunków. Książeczki dla początkujących cechują się krótszymi zdaniami i są bogato ilustrowane, z kolei tytuły dla bardziej wyrobionych małych miłośników literatury przypominają już „prawdziwe książki”, z nielicznymi, czarno-białymi obrazkami.

Więcej informacji na stronie: http://www.czytamsobie.pl

 

http://www.youtube.com/watch?v=WkjjINuHMPg&feature=youtu.be

 

http://www.youtube.com/playlist?list=PLbe149eaHKvjEqL6dRdqVyHg_iFGCKpBF

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska