2020-07-07     Estery, Kiry, Rudolfa        
Strona główna -> Oferta Biblioteki

 

   

Udostępnianie zbiorów - zgodnie z ustawą o bibliotekach z 27.06.1997 r. i Statutem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnicy, księgozbiór liczący obecnie 25872 woluminów udostępniany jest na zewnątrz i na miejscu w czytelni, adresowany  do różnych grup czytelniczych i zaspokajający różnorakie potrzeby i gusty czytelnicze.

 

 
Wypożyczanie międzybiblioteczne -  zamawianie książek w bibliotekach na terenie kraju na konkretne zapotrzebowanie użytkownika. Usługa jest bezpłatna.
 
 
 
 
     
Czytelnia - biblioteka poza tradycyjnym dostępem do księgozbioru, oferuje możliwość skorzystania z czytelni, w której udostępniane są: zbiory specjalne oraz czasopisma. Na miejscu skorzystać można z księgozbioru podręcznego: encyklopedii, leksykonów i słowników, albumów, atlasów oraz zbiorów regionalnych.
 
 
 
 
Wolny dostęp do półek - czytelnicy mają możliwość samodzielnego wyboru literatury.
 
 
                                                         
 
Internet- istnieje możliwość skorzystania z czterech stanowisk komputerowych znajdujących się w czytelni. Stanowiska komputerowe są podłączone do Internetu. Można z nich korzystać nieodpłatnie.

 

 
 
Hot Spot - na terenie biblioteki działa bezprzewodowa sieć internetowa. Każdy czytelnik może podłączyć swój przenośny komputer nieodpłatnie.
 
 
 
 
Ksero - istnieje również możliwość wykonania kserokopii, dokumentów.
 
 
Academica  - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w  naszej bibliotece , kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.
 
 


Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska