2020-09-30     Geraldy, Honoriusza, Wery     "Granica między dobrem i złem nie przebiega pomiędzy ludĽmi, ale przez człowieka" - autor nieznany    
Strona główna -> Oferta Biblioteki

 

   

Udostępnianie zbiorów - zgodnie z ustawą o bibliotekach z 27.06.1997 r. i Statutem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnicy, księgozbiór liczący obecnie 25872 woluminów udostępniany jest na zewnątrz i na miejscu w czytelni, adresowany  do różnych grup czytelniczych i zaspokajający różnorakie potrzeby i gusty czytelnicze.

 

 

Czasopisma

Ważną część zbiorów biblioteki stanowią czasopisma. Służą edukacji oraz rozrywce i szybciej niż książka przekazują informacje o różnych wydarzeniach.
Oto lista tytułów czasopism, które możesz przeczytać w bibliotece:

Dzienniki:
Gazeta Prawna
Gazeta Krakowska


Tygodniki:

Angora
Newsweek  Polska
Tygodnik Podhalanski
Kumpel
TVP abc


Miesięczniki:
Poradnik Instytucji Kultury
Biblioteka Publiczna
Z Doliny Grajcarka
Świat Wiedzy
Zdrowie
Twój Styl
Poradnik domowy
National Geographic

 

 

 
Wypożyczanie międzybiblioteczne -  zamawianie książek w bibliotekach na terenie kraju na konkretne zapotrzebowanie użytkownika. Usługa jest bezpłatna.
 
 
 
 
     
Czytelnia - biblioteka poza tradycyjnym dostępem do księgozbioru, oferuje możliwość skorzystania z czytelni, w której udostępniane są: zbiory specjalne oraz czasopisma. Na miejscu skorzystać można z księgozbioru podręcznego: encyklopedii, leksykonów i słowników, albumów, atlasów oraz zbiorów regionalnych.
 
 
 
 
Wolny dostęp do półek - czytelnicy mają możliwość samodzielnego wyboru literatury.
 
 
                                                         
 
Internet- istnieje możliwość skorzystania z czterech stanowisk komputerowych znajdujących się w czytelni. Stanowiska komputerowe są podłączone do Internetu. Można z nich korzystać nieodpłatnie.

 

 
 
Hot Spot - na terenie biblioteki działa bezprzewodowa sieć internetowa. Każdy czytelnik może podłączyć swój przenośny komputer nieodpłatnie.
 
 
 
 
Ksero - istnieje również możliwość wykonania kserokopii, dokumentów.
 
 
Academica  - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w  naszej bibliotece , kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.
 
 


Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska