2019-08-26     Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II    


 

 

Mała Książka- Wielki Człowiek - przedłużenie projektu.


Uprzejmie informujemy, ze Projekt Mała Książka – Wielki Człowiek  w którym nasza biblioteka bierze udział , zostaje przedłużony.
Od Stycznia 2019 zapraszamy do udziału w projekcie trzylatki, urodzone w 2016 roku.
Zapraszamy serdecznie rodziców wraz ze swoimi pociechami do naszej biblioteki po odbiór czytelniczych wyprawek. Jednocześnie informujemy, że nasi najmłodsi czytelnicy którzy w zeszłym roku przystąpili do akcji nadal mogą zbierać naklejki potrzebne do uzyskania dyplomu.


Więcej o całej akcji można przeczytać poniżej:
Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.
Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.
Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.
Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski. W ramach tegorocznej akcji planujemy rozdać około 100 tys. Wyprawek.
Więcej informacji oraz lista bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na stronie:
www.wielki-czlowiek.pl

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

 

 Miejska Biblioteka Publiczna

34-460 Szczawnica

ul.Główna 6

tel. (18) 262 23 58

           biblioteka@szczawnica.pl

Miejska Biblioteka Publiczna działa na terenie Miasta i Gminy Szczawnica. W jej skład wchodzi biblioteka dla dorosłych i oddział dla dzieci. Biblioteka jest instytucją kultury działającą w obrębie krajowej sieci bibliotecznej. Zapewnia obsługę biblioteczną mieszkańcom a także kuracjuszom i wczasowiczom przebywającym w Szczawnicy. Służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych, upowszechnianiu wiedzy i nauki, rozwojowi kultury. Biblioteka ma za zadanie gromadzenie, opracowywanie, upowszechnianie i udostępnianie zbiorów, pełnienie funkcji ośrodka informacji bibliotecznej oraz popularyzację wiedzy, kultury i czytelnictwa.
 
Biblioteka oferuje czytelnikom dostęp do:
 
 • literatury pięknej polskiej i obcej
 • literatury popularnonaukowej
 • literatury dla dzieci
 • czasopism 
 • czytelni 
 • internetu

 Usługi
 •   wypożyczanie na zewnątrz książek
 •   rezerwowanie książek
 •   udostępnianie na miejscu książek i czasopism
 •   udzielanie informacji bibliograficznych, bibliotecznych
 •   opracowywanie zestawień bibliograficznych
 •   organizowanie lekcji bibliotecznych
 •   bezpłatny dostęp do Internetu
 •   możliwość korzystania z komputera
 •   usługi ksero

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska